Založ si blog

Nadšení umelci

Príjemný, takmer letný deň vám prajem milí čitatelia.

Posledné dni sú veľmi pekné. Nielen, že príroda nám robí radosť, ale aj ľudia sú k sebe milší. Ako je to možné? Jednoducho. Veď máme jar v plnom prúde. Kvietky nás lákajú svojimi farbami, tvarmi a vôňou na prechádzku po parku, záhrade, či voľnej prírode. Vtáčiky spievajú svoje árie z plného hrdla. Začnú s prvými lúčmi slnka a stíchnu až po úplnom západe slnka. Stromy, kríky a iné nekvitnúce bylinky tiež ukazujú svoju krásu. Je potrebné chodiť s otvorenými očami, ušami aj nosom a vnímať tú krásu, ktorú nám ponúkajú.

Okrem krásy prírody som v stredu objavila aj krásu nového miesta Slovenska a hlavne ľudí, ktorí sú tak ako ja, nadšení amatérski výtvarníci. Stretli sme sa na Ružinej, na výtvarnom workshope. Pán profesor nás naučil maľovať na sklo. Takmer nikto z nás ešte túto techniku nevyskúšal, tak to bolo niečo úplne nové. V piatok poobede sme mali prednášku o tejto technike. Vybrali sme najlepší návrh z obrázkov, ktoré sme si pripravili pred workshopom ako domácu úlohu. Zadanie bolo vytvoriť originálny obrázok veľkosti A4. Bolo možné mať obrázok aj z internetu, ale takých bolo medzi 24 zúčastnenými výtvarníkmi veľmi málo.

V sobotu celý deň sme sa venovali maľovaniu. Vôbec to nebolo jednoduché. Veľa sme opravovali, menili. Ale …

V nedeľu doobeda sme dokončili naše dielka. Niektorí stihli namaľovať aj dve a dokonca jedna kamarátka aj tri obrázky. Na koniec workshopu sme všetky naše obrazy prezentovali celej skupine výtvarníkov. Všetky dielka boli krásne. Aj tie jednoduché, aj zložitejšie, farebné aj čiernobiele. Môžete ich vidieť aj na Facebooku.

Na tento zaujímavý workshop som išla úplne sama, nikoho som nepoznala. Hneď po príchode na chatu pri priehrade som sa zoznámila s Jankou, ktorá býva blízko mňa. Hneď sme sa skamarátili a počas pobytu sme sa veľa rozprávali i spolu tvorili. Domov som už išla s ňou. Už sme si urobili plány na spoločnú tvorbu. Naučím ju maľovať na textil. Veď farby si už kúpila, len ešte nenašla ten správny okamih začať s nimi maľovať. Okrem Janky som spoznala veľa nadšených amatérskych tvorcov a tak mám kontakt na mnohých z nich. Niekto mi dal telefónne číslo, niekto kontakt na FB, iný rovno adresu, kde ho nájdem.

Tento predĺžený víkend mi priniesol nielen novú skúsenosť, ale aj priateľstvá a kontakty. Keďže som dosť akčná a nadšená z tvorby, tak som hneď na druhý deň po príchode domov vytvorila skupinu na Facebooku. Volá sa Nadšení umelci a pozvala som tam 89 ľudí z mojich priateľov. Bola som prekvapená, keď ako prvá sa prihlásila známa spisovateľka, s ktorou som sa videla asi raz na krste knihy. Druhou bola režisérka, s ktorou som sa spoznala na FB. S ňou som sa ešte osobne nestretla, ale komunikácia cez internet je pekná. Netrvalo to ani hodinu a už sa prihlásili do tejto novej skupiny aj ďalší moji kamaráti, ktorých som pozvala a prekvapili ma aj mená ľudí, ktorých nepoznám.

Nuž sociálna sieť sa dá využiť aj pozitívne. Spojila som ľudí, ktorí vedia vnímať krásu okolo seba. Ktorí niečo nové, originálne vytvárajú a robia tým radosť sebe a ľuďom okolo nich. Snáď budete mať chuť sa pozrieť na tvorbu týchto zanietených ľudí. Aby ste ľahšie našli túto skupinu, tu je link: https://www.facebook.com/groups/1494948064564662

Príjemný deň vám všetkým ešte raz prajem. 🙂

Nadšenec na Sahare

21.07.2024

Príjemné, slnečné, letné, skoré ránko vám všetkým prajem. Ako sa cítite v týchto saharských dňoch? Ja sa cítim ako sardinka vo vlastnej šťave sušená na priamom slnku. Lebo … Nemôžem síce hýbať nohami, ale hlavou a rukami áno. A tak hýbem mozgom. Viete to urobiť aj vy? Som presvedčená, že áno. Veď viete vyrobiť úžasné vecičky. Originálne. Preto je [...]

F1 v priamom prenose

29.06.2024

Príjemné, letné, prázdninové ráno vám všetkým prajem. Teda všetkým školopovinným študáčikom a ich rodičom a prarodičom a … Už ste rozmýšľali čo budete dnes robiť? Len tak zľahka sa odreagujete od starostí všedných dní, či pôjdete na maltu a výsledkom vašej niekoľkomesačnej činnosti bude novučičký domček? Kým manžel ešte spí, mám more času pre [...]

Hra farieb

17.06.2024

O hre farieb na skle Nedeľa skoro ráno. Boli sme na výtvarnom workshope v Ružinej.. Ráno, ešte takmer všetci účastníci workshopu spali, sme my dve ranné vtáčatká, už išli do ateliéru, kde boli všetky obrazy, čo sme maľovali na workshope. Niektoré boli namaľované úplne, niektoré len z časti. Okrem spomínaných obrazov stoly boli plné maliarskych potrieb. Celá [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

ingpetr

S úsmevom je život krajší. Aký budú mať deň ľudia vo vašej blízkosti, keď im s úsmevom poviete : "Dobré ráno?" Skúste to urobiť a uvidíte ich pozitívnu reakciu. Veľa šťastia prajem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 135020x
Priemerná čítanosť článkov: 1902x

Autor blogu