Založ si blog

Naša milá politika

Dnes to bude len malá poznámka pod čiarou. O čom bude? Nuž, len o našej milej politike.
Ako to? Jednoducho.
Zmenilo sa niečo? Áno aj nie. Áno, zmenilo. Už nemáme vládu. Vláda padla. Nie, nezmenili sa tváre v politike. Tí v najvyššom rade síce padli, ale pod nimi číhajú ďalší a ďalší a … . Číhajú a čakajú, kým príde na nich rad. Rad na čo? No predsa pri žezle.
Pri akom žezle? Žezle od našej malej, milej krajinky.
Tá predošlá vláda, ktorá nám tu vládla dva a pol roka, dosť šafárila. Veď na jej čele bol … . A ten si z nás robil srandu. A my teraz musíme platiť za jeho vtipy. Ale to je iná debata. Dnes sa chcem venovať len tomu faktu, že vláda padla.
Čo bude teraz? Teraz sme na rázcestí. Rázcestí dejín. Je len na nás, ktorou cestou sa vydáme do budúcnosti. Musíme zobrať rozum do hrsti a vydať sa tou správnou cestičkou. Bude síce kľukatá, ale dovedie nás raz k nášmu cieľu. K akému cieľu? K vysnívanej krajine, kde budú všetci jej obyvatelia spokojní, šťastní a budú sa tešiť zo života. Ale …
Kým sa dostaneme k našej vysnívanej krajinke, pôjdeme ešte poriadne dlhú cestu. Možno narazíme do skál, možno si natlčieme hlavy, možno … . Ale jedno viem. Nakoniec sa dostaneme do tej našej krajinky, ktorá bude plnohodnotným členom európskeho aj svetového spoločenstva 21. storočia.
Koľko času prejde, kým dosiahneme tento cieľ? To neviem. Ani len netuším. Vlastne trošku áno. Veď som mamička aj pani učiteľka. A tie predsa majú vždy pravdu. Aj keď sa náhodou práve v niečom mýlia. Nakoniec sa všetko stane tak, ako povedia.
Alebo sa mýlim???

Láska je láska

05.03.2023

Láska je láska. Je to najkrajší cit, ktorého je človek schopný. Každý človek miluje. Dieťa sa narodí a miluje svoju mamičku. Cíti jej tlkot srdca už dávno pred narodením. Vie, kedy je hladná, kedy sa smeje, kedy plače, kedy je pokojná, kedy je rozrušená. Lebo … Po narodení a zorientovaní sa vo svete šoubiznisu, sa učí mať rado svojho otecka, bračekov, sestričky. [...]

Povesti naše milé

26.02.2023

Včera bol krásne škaredý deň. Prečo krásny? Nuž, lebo som doobeda učila mojich milých študentov päť hodín slovenčinu a poobede som mala stretnutie s priateľmi, pekným slovom a piesňami. Ako je to možné? Lebo … O stretnutí s mojím priateľom spisovateľom Antonom Pižurným som vedela už dlhšie, len som nepostrehla v záplave pracovných povinností, že sa [...]

Piatok trinásteho – šťastie či nešťastie? ??

14.01.2023

Piatok. Deň ako každý iný a predsa iný. Len niekoľko piatkov do roka či pár rôčkov je piatok trinásteho. Prečo je to dôležité? Nuž pre niekoho je to dôvod na paniku, pre iného zas nie. Patrím k tým druhým ľudkom. Moja mamička sa narodila trinásteho. Nebol to síce piatok, ale zábavy s tým dátumom si užila viac než dosť. Ako dieťa bola veselá, všade bola, všetko [...]

Ukrajina Rusko priehrada Kachovka evakuácie uarus

Rusi v odposluchoch priznali zničenie Kachovskej priehrady

09.06.2023 11:45

V zázname, ktorý zverejnila ukrajinská tajná služba, muži hovoria aj o tom, že Rusi pôvodne neplánovali deštrukciu takého obrovského rozsahu.

rokovanie, parlament, schôdza, Boris Kollár

Kollár: Plytké a hlúpe. NATO nikdy nezasahuje do volieb a nebude ani na Slovensku

09.06.2023 11:44

Predseda parlamentu je presvedčený, že voľby budú slobodné, demokratické a určite férové.

heger, mihal

Heger predstavil ďalšie známe meno. Demokratov posilní Mihál

09.06.2023 11:19, aktualizované: 11:50

V predvolebných prieskumoch sa Demokrati pohybujú okolo troch percent.

Ukrajina EÚ Irán drony Kuleba sankcie výzva uarus

VIDEO: Dron zasiahol bytovku v ruskom Voroneži

09.06.2023 10:22, aktualizované: 10:36

Dvaja ľudia utrpeli zranenia.

ingpetr

S úsmevom je život krajší. Aký budú mať deň ľudia vo vašej blízkosti, keď im s úsmevom poviete : "Dobré ráno?" Skúste to urobiť a uvidíte ich pozitívnu reakciu. Veľa šťastia prajem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 121718x
Priemerná čítanosť článkov: 1873x

Autor blogu