Založ si blog

Naša milá politika

Dnes to bude len malá poznámka pod čiarou. O čom bude? Nuž, len o našej milej politike.
Ako to? Jednoducho.
Zmenilo sa niečo? Áno aj nie. Áno, zmenilo. Už nemáme vládu. Vláda padla. Nie, nezmenili sa tváre v politike. Tí v najvyššom rade síce padli, ale pod nimi číhajú ďalší a ďalší a … . Číhajú a čakajú, kým príde na nich rad. Rad na čo? No predsa pri žezle.
Pri akom žezle? Žezle od našej malej, milej krajinky.
Tá predošlá vláda, ktorá nám tu vládla dva a pol roka, dosť šafárila. Veď na jej čele bol … . A ten si z nás robil srandu. A my teraz musíme platiť za jeho vtipy. Ale to je iná debata. Dnes sa chcem venovať len tomu faktu, že vláda padla.
Čo bude teraz? Teraz sme na rázcestí. Rázcestí dejín. Je len na nás, ktorou cestou sa vydáme do budúcnosti. Musíme zobrať rozum do hrsti a vydať sa tou správnou cestičkou. Bude síce kľukatá, ale dovedie nás raz k nášmu cieľu. K akému cieľu? K vysnívanej krajine, kde budú všetci jej obyvatelia spokojní, šťastní a budú sa tešiť zo života. Ale …
Kým sa dostaneme k našej vysnívanej krajinke, pôjdeme ešte poriadne dlhú cestu. Možno narazíme do skál, možno si natlčieme hlavy, možno … . Ale jedno viem. Nakoniec sa dostaneme do tej našej krajinky, ktorá bude plnohodnotným členom európskeho aj svetového spoločenstva 21. storočia.
Koľko času prejde, kým dosiahneme tento cieľ? To neviem. Ani len netuším. Vlastne trošku áno. Veď som mamička aj pani učiteľka. A tie predsa majú vždy pravdu. Aj keď sa náhodou práve v niečom mýlia. Nakoniec sa všetko stane tak, ako povedia.
Alebo sa mýlim???

Nadšenec na Sahare

21.07.2024

Príjemné, slnečné, letné, skoré ránko vám všetkým prajem. Ako sa cítite v týchto saharských dňoch? Ja sa cítim ako sardinka vo vlastnej šťave sušená na priamom slnku. Lebo … Nemôžem síce hýbať nohami, ale hlavou a rukami áno. A tak hýbem mozgom. Viete to urobiť aj vy? Som presvedčená, že áno. Veď viete vyrobiť úžasné vecičky. Originálne. Preto je [...]

F1 v priamom prenose

29.06.2024

Príjemné, letné, prázdninové ráno vám všetkým prajem. Teda všetkým školopovinným študáčikom a ich rodičom a prarodičom a … Už ste rozmýšľali čo budete dnes robiť? Len tak zľahka sa odreagujete od starostí všedných dní, či pôjdete na maltu a výsledkom vašej niekoľkomesačnej činnosti bude novučičký domček? Kým manžel ešte spí, mám more času pre [...]

Hra farieb

17.06.2024

O hre farieb na skle Nedeľa skoro ráno. Boli sme na výtvarnom workshope v Ružinej.. Ráno, ešte takmer všetci účastníci workshopu spali, sme my dve ranné vtáčatká, už išli do ateliéru, kde boli všetky obrazy, čo sme maľovali na workshope. Niektoré boli namaľované úplne, niektoré len z časti. Okrem spomínaných obrazov stoly boli plné maliarskych potrieb. Celá [...]

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

Thomas Portes

Poslanec nechce vidieť Židov na olympiáde. Významný primátor preto žiada rozpustiť partaj krajnej ľavice

22.07.2024 17:00

Niekoľko dní pred začiatkom olympiády vypukol škandál. Poslanec francúzskej krajnej ľavice tvrdí, že členovia izraelskej výpravy nie sú v Paríži vítaní.

ingpetr

S úsmevom je život krajší. Aký budú mať deň ľudia vo vašej blízkosti, keď im s úsmevom poviete : "Dobré ráno?" Skúste to urobiť a uvidíte ich pozitívnu reakciu. Veľa šťastia prajem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 134999x
Priemerná čítanosť článkov: 1901x

Autor blogu