Založ si blog

MINISÚŤAŽ NA VÍKEND

POZOR, POZOR. MINISÚŤAŽ NA VÍKEND.
Príjemnú sobotu vám prajem.
Aká bude? Taká ako si ju urobíme. Možno pracovná, možno oddychová, možno tvorivá, možno …
Máme mnoho možností ako ju strávime. Ale…
Nie všetci naši susedia majú toľko možností na prežitie obyčajnej soboty. Veď posúďte sami.
Naši najbližší susedia musia utiecť zo svojich domovov, zo známeho prostredia len preto, lebo jeden, či dvaja, či niekoľko ľudí, si myslí, že môžu všetko. Že majú právo brať iným ich domov, ich právo na život. Môžu? NIE!!!
A tak týmto našim susedom pomáha takmer celý svet prežiť toto šialenstvo. A my ako jeden z najbližších susedov im pomáhame z celej svojej moci. Niekto finančne, niekto materiálne, niekto morálne, niekto ponúkne svoj príbytok, aby tu mohli nájsť miesto na odpočinok.
Poznám jedného mladému muža. Je to môj dobrý kamarát. Odišiel k mame na chvíľu a svoj byt ponúkol mame s dcérou a synom. Títo traja úbohí ľudkovia vďaka nemu našli dočasný domov. Teplé miesto, kde sa môžu vyspať, umyť, najesť. A čakať. A čakať. A dúfať, že sa budú mať kam vrátiť. Že ich domov ešte stojí. Že ich spomienky, ich život nie je v troskách.
Teraz súťažná otázka:
Kto napíše pár riadkov, viet, veršov na tieto slová: VOJNA, MIER, ROZUM, ŠIALENSTVO a JAR najneskôr do zajtra, t.j. do nedele do 18.00, dostane sa do žrebovania o hodnotnú cenu.
Príjemné chvíle pri tvorení vám prajem.

Nadšenec na Sahare

21.07.2024

Príjemné, slnečné, letné, skoré ránko vám všetkým prajem. Ako sa cítite v týchto saharských dňoch? Ja sa cítim ako sardinka vo vlastnej šťave sušená na priamom slnku. Lebo … Nemôžem síce hýbať nohami, ale hlavou a rukami áno. A tak hýbem mozgom. Viete to urobiť aj vy? Som presvedčená, že áno. Veď viete vyrobiť úžasné vecičky. Originálne. Preto je [...]

F1 v priamom prenose

29.06.2024

Príjemné, letné, prázdninové ráno vám všetkým prajem. Teda všetkým školopovinným študáčikom a ich rodičom a prarodičom a … Už ste rozmýšľali čo budete dnes robiť? Len tak zľahka sa odreagujete od starostí všedných dní, či pôjdete na maltu a výsledkom vašej niekoľkomesačnej činnosti bude novučičký domček? Kým manžel ešte spí, mám more času pre [...]

Hra farieb

17.06.2024

O hre farieb na skle Nedeľa skoro ráno. Boli sme na výtvarnom workshope v Ružinej.. Ráno, ešte takmer všetci účastníci workshopu spali, sme my dve ranné vtáčatká, už išli do ateliéru, kde boli všetky obrazy, čo sme maľovali na workshope. Niektoré boli namaľované úplne, niektoré len z časti. Okrem spomínaných obrazov stoly boli plné maliarskych potrieb. Celá [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

ingpetr

S úsmevom je život krajší. Aký budú mať deň ľudia vo vašej blízkosti, keď im s úsmevom poviete : "Dobré ráno?" Skúste to urobiť a uvidíte ich pozitívnu reakciu. Veľa šťastia prajem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 135021x
Priemerná čítanosť článkov: 1902x

Autor blogu