Založ si blog

Zamrznutý úsmev

Zázraky sa dejú neustále. Treba sa len vedieť naučiť vnímať ich. Poviem vám o jednom zázraku. Teda ak chcete….

Včera ráno (alebo to bolo pred týždňom, či pred rokom, či …? ) V každom prípade, to nie je teraz dôležité. Oveľa dôležitejšie sú prírodné podmienky: mráz -13 stupňov Celzia, 6 cm snehu.

Idem (musím ísť) do obchodu kúpiť chlebík pre mojich hladošov, ktorí ešte tíško spinkajú. Vyjdem von, obchod je len 100 metrov vzdialený od domu, kde bývam. Takže tých pár krokov urobím ako nič. Ale … Počujem každučký krok. Sneh si krásne vŕzga pod mojimi nohami. Nestará sa, či mi zájde do topánky, či ju zasneží, či …

Cestou stretnem mladšiu pani v stredných rokoch. Už nakúpila a ide domov, v hlave myšlienky, čo bude robiť v túto sobotu.

Už som pri obchode.

Počkám, kým z neho vyjde starší pán, ktorý už nakúpil. Oči sa nám stretnú, usmejeme sa na seba a bez slova si vymeníme maličké miesto pri vstupe do obchodu., ktoré tam architekti vymysleli. Viac ako jeden zákazník sa tam nezmestí. Takže vstúpim do obchodu.

Pri polici s chlebmi stoja dvaja zákazníci. Jeden pán v najlepších rokoch a pani o niečo mladšia. Obaja sa chystajú kúpiť chlieb. Pani sa posťažuje, že chlebík je taký sťapnutý. Je a ja hneď viem prečo (aspoň tuším). Spýtam sa pani: „Je ešte teplý?“ Ona odpovie: „Áno.“ Moja hypotéza sa potvrdí. Preto je chlebík tenší ako ho pekár upiekol, lebo sú ešte teplé chleby naukladané tesne jeden vedľa druhého, aby sa ich tam zmestilo čo najviac. Nájdem pekný chlieb a dám si ho do malého vozíka.

Kým hľadám v obchode chlieb, cibuľu a mandarínky (trvá to snáď 8-10 minút), sa ten miniobchodík zaplní ľuďmi, ktorí chcú tiež kúpiť len chlieb, a …

Idem k pokladni, zaplatím a idem domov. Pri odchode z obchodu sa slušne pozdravím pokladníčke. Poviem iba „Dovidenia“ a usmejem sa na ňu. Prekvapí ma odpoveď. Asi päť hlasov mi odpovie: „Dovidenia“. Bol to hlas pokladníčky a štyroch zákazníkov, ktorí stáli slušne v rade pri pokladni. Chceli zaplatiť za svoj nákup.

Cestou domov vidím vychádzajúce slniečko, jeho lúče sa hrajú na snehu hru s názvom: „Kto vyčarí krajší úsmev na perách okoloidúcich ľudkov?“

Víťazom sú všetky. Usmievala som sa celou cestou domov. Ešte aj doma sa manžel na mňa nechápavo pozrel, že čo sa stalo. Ten úsmev mi zamrzol na perách. Predsa -13 je poriadny mrazisko.

Nadšenec na Sahare

21.07.2024

Príjemné, slnečné, letné, skoré ránko vám všetkým prajem. Ako sa cítite v týchto saharských dňoch? Ja sa cítim ako sardinka vo vlastnej šťave sušená na priamom slnku. Lebo … Nemôžem síce hýbať nohami, ale hlavou a rukami áno. A tak hýbem mozgom. Viete to urobiť aj vy? Som presvedčená, že áno. Veď viete vyrobiť úžasné vecičky. Originálne. Preto je [...]

F1 v priamom prenose

29.06.2024

Príjemné, letné, prázdninové ráno vám všetkým prajem. Teda všetkým školopovinným študáčikom a ich rodičom a prarodičom a … Už ste rozmýšľali čo budete dnes robiť? Len tak zľahka sa odreagujete od starostí všedných dní, či pôjdete na maltu a výsledkom vašej niekoľkomesačnej činnosti bude novučičký domček? Kým manžel ešte spí, mám more času pre [...]

Hra farieb

17.06.2024

O hre farieb na skle Nedeľa skoro ráno. Boli sme na výtvarnom workshope v Ružinej.. Ráno, ešte takmer všetci účastníci workshopu spali, sme my dve ranné vtáčatká, už išli do ateliéru, kde boli všetky obrazy, čo sme maľovali na workshope. Niektoré boli namaľované úplne, niektoré len z časti. Okrem spomínaných obrazov stoly boli plné maliarskych potrieb. Celá [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

ingpetr

S úsmevom je život krajší. Aký budú mať deň ľudia vo vašej blízkosti, keď im s úsmevom poviete : "Dobré ráno?" Skúste to urobiť a uvidíte ich pozitívnu reakciu. Veľa šťastia prajem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 135010x
Priemerná čítanosť článkov: 1902x

Autor blogu