Založ si blog

Galéria v obývačke

Dobré ráno milí priatelia.

Dnešná otázka znie: Susedia a skutočný príbeh s nimi.

Moja odpoveď znie: Mám veľmi milých susedov. Poznáme sa už viac ako tri desaťročia. Ale … Počas týchto rokov, sme si odskočili do neďalekého kúpeľného mestečka. Prežili sme tam krásnych 12 rokov. Vďaka náhode, ale peknej náhode, sme sa znovu ocitli na tomto našom obľúbenom sídlisku.

Mnohí bývalí susedia z tohto starého sídliska sa odsťahovali. Ale taká polovica pôvodných susedov stále býva vo svojich bytoch a bytíkoch. Väčšina z nich si ani nevšimla, že sme sa stratili z ich životov. Veď mali svoje problémy. Ale …

Bývame v byte nad bytom, kde býva moja veľmi dobrá suseda, ktorá sa stala mojou výbornou kamarátkou. Zoznámili sme sa pred pár desiatkami rokov na rekvalifikačnom kurze: Opatrovanie detí v domácom prostredí. Už na tomto kurze sme sa spolu veľa smiali. Hneď sme zistili, že pochádzame z rovnakého kraja.

Táto moja susedka-kamarátka je veľmi veselá osôbka, plná elánu, stále ju stretávam na mojich denno-denných prechádzkach. Občas sa aj na chvíľu stretneme buď u nich doma alebo u nás.

Maľujem aj obrazy a obrázky. Keď sme sa raz skoro ráno stretli na ulici, medzi rečou sa mi posťažovala, že ešte nemá nič pekné pre svoju kolegyňu k narodeninám. Teda bývalú kolegyňu. Chcela ju prekvapiť niečím pekným, aby mala pekný deň. Takže prišla táto moja kamarátka Elenka k nám a prekvapene skonštatovala, že v obývačke máme galériu.

Má pravdu. Naozaj to u nás tak vyzerá. Obrázok pre jej bývalú kolegyňu som namaľovala za chvíľu. Milá oslávenkyňa bola poriadne prekvapená, keď jej Elenka dala okrem kvietkov, dezertu aj obraz.

Takýchto veselých príhod s Elenkou aj ostatnými milými susedmi mám neúrekom.

Nadšenec na Sahare

21.07.2024

Príjemné, slnečné, letné, skoré ránko vám všetkým prajem. Ako sa cítite v týchto saharských dňoch? Ja sa cítim ako sardinka vo vlastnej šťave sušená na priamom slnku. Lebo … Nemôžem síce hýbať nohami, ale hlavou a rukami áno. A tak hýbem mozgom. Viete to urobiť aj vy? Som presvedčená, že áno. Veď viete vyrobiť úžasné vecičky. Originálne. Preto je [...]

F1 v priamom prenose

29.06.2024

Príjemné, letné, prázdninové ráno vám všetkým prajem. Teda všetkým školopovinným študáčikom a ich rodičom a prarodičom a … Už ste rozmýšľali čo budete dnes robiť? Len tak zľahka sa odreagujete od starostí všedných dní, či pôjdete na maltu a výsledkom vašej niekoľkomesačnej činnosti bude novučičký domček? Kým manžel ešte spí, mám more času pre [...]

Hra farieb

17.06.2024

O hre farieb na skle Nedeľa skoro ráno. Boli sme na výtvarnom workshope v Ružinej.. Ráno, ešte takmer všetci účastníci workshopu spali, sme my dve ranné vtáčatká, už išli do ateliéru, kde boli všetky obrazy, čo sme maľovali na workshope. Niektoré boli namaľované úplne, niektoré len z časti. Okrem spomínaných obrazov stoly boli plné maliarskych potrieb. Celá [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

ingpetr

S úsmevom je život krajší. Aký budú mať deň ľudia vo vašej blízkosti, keď im s úsmevom poviete : "Dobré ráno?" Skúste to urobiť a uvidíte ich pozitívnu reakciu. Veľa šťastia prajem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 135014x
Priemerná čítanosť článkov: 1902x

Autor blogu