Sú zázraky len v rozprávkach?
27. januára 2022 14:14,
Prečítané 1 663x,
ingpetr,
Obyčajný zázrak
Zázraky sa dejú neustále. Treba sa len vedieť naučiť vnímať ich. Poviem vám o jednom zázraku. Teda ak chcete…. Včera ráno (-13 stupňov Celzia), 6 cm snehu. Idem (musím ísť) do obchodu kúpiť chlebík pre mojich hladošov, ktorí ešte tíško spinkajú. Vyjdem von, obchod je len 100 metrov vzdialený od domu, kde bývam. Takže tých pár krokov urobím ako nič. Ale … Počujem každučký krok. Sneh si krásne vŕzga pod mojimi nohami. Nestará sa, či mi zájde do topánky, či ju zasneží, či …Už som pri obchode. Počkám, kým z neho vyjde pán, ktorý už nakúpil, vstúpim do obchodu, nájdem pekný chlieb, idem k pokladni, zaplatím a idem domov. Cestou domov vidím vychádzajúce slniečko, jeho lúče sa hrajú na snehu hru s názvom: Kto vyčarí krajší úsmev na perách okoloidúcich ľudkov? Víťazom sú všetky. Usmievala som sa celou cestou domov. Ešte aj doma sa manžel na mňa nechápavo pozrel, že čo sa stalo. Ten úsmev mi zamrzol na perách. Predsa -13 je poriadny mráz.
31.05.2026
Dnes máme posledný májový deň. Je krásna nedeľa ako stvorená na ničnerobenie, oddych, či tvorbu nových, netradičných vecí. Nech sa rozhodnete akokoľvek stráviť voľné chvíle, vždy získate dobrý pocit zo seba, zo svojho života. Dnes sa síce končí mesiac máj – lásky čas, ale láska tu zostáva s nami stále. Je to nielen láska medzi mužom a ženou, či láska k [...]
02.05.2026
Prajem vám všetkým krásne popoludnie. Je nádherná, slnečná sobota, ideálna na oddych. Máme toľko príležitostí stráviť krásne hodiny v prírode, s priateľmi alebo s rodinou. Včera bol 1. máj, Sviatok práce. A oslávili sme ho štýlovo. Okrem iného sme si užili prehliadku klasických áut, ktoré všetky bezpečne dorazili na Námestie SNP vo Zvolene. Keďže ma [...]
25.04.2026
Dnes je úžasný deň. Ako je to možné??? Jednoducho. Veď je sobota. Voľný deň. Aspoň pre väčšinu pracujúcich ľudí. Aj pre nepracujúcich. Ale tí si užívajú voľné dni stále. Možno dobrovoľne, možno nasilu. Nuž … Stačí sa pozrieť von z okna a hneď uvidíte slniečkom zaliatu krajinu, domy, stromy, ľudí, zvieratá. Je to málo či veľa??? [...]
Celá debata | RSS tejto debaty